Autodesk LABS – Inventor Fusion

AUTOR

Adam

DATA

7 stycznia, 2012

KATEGORIA
UDOSTĘPNIJ

W nowych wersjach 2012 produktów z rodziny Autodesk pojawiła się aplikacja Inventor Fusion. Dla grona osób związanych z Inventorem, aplikacja ta jest dość dobrze znana, (swego czasu można ją było pobrać ze strony LABS Autodesk. W chwili obecnej dostępna jest również na tej stronie jak również można ją zainstalować wraz z programami, takimi chociażby jak AutoCAD 2012.

Jest to niezależna aplikacja przeznaczona do bezpośredniego projektowania detali, poprzez wykorzystanie narzędzi typu „przeciągnij, popchnij”. Pozwala na dokonywanie szybkich zmian w kształcie i funkcjonalności modelu, bez potrzeby oglądania się np. na drzewo historii operacji bryły.

Nowa wersja tego programu, ma zaimplementowany modeler powierzchniowy – Alias Design, dzięki czemu użytkownik może dokonywać zmian w bryłach i powierzchniach, edytując swobodnie ich krzywe, uzyskując zaawansowane kształty.

{gallery crop=0 width=500}artykuly/Tips_Tricks/Labs/InventorFusion/menu.png{/gallery}

Dodatkowo posiada rozwinięte i udoskonalone narzędzia importu z formatów takich jak Parasolid, Rhino, IGES, a dzięki funkcjonalności „Feature Recognition” można w szybki i łatwy sposób „odzyskać” ich historię wykonania.

Aplikacja ta dostępna jest w pakietach branżowych, np. Autodesk Product Design Siute, natomiast ze strony LABS Autodesk będzie dostępna do 1 maja 2012 r.

W kolejnych odsłonach postaramy się szczegółowo omówić poszczególne funkcjonalności tego modelera.